• O programie

Biblioteka szkolna informuje, że w tym roku szkolnym przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 w ramach którego nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł na zakup książek oraz elementów wyposażenia biblioteki.

Celem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest promocja czytelnictwa w Polsce i wzmocnienie roli bibliotek poprzez zakup elementów wyposażenia oraz uatrakcyjnienie i uzupełnienie ich księgozbiorów o zakup nowości wydawniczych pozostających w sferze zainteresowań uczniów.

Dzięki temu uczniowie będą mogli korzystać z najnowszych propozycji książkowych, oferowanych na rynku wydawniczym. Książki kupowane będą zgodnie z oczekiwaniami i zainteresowaniami użytkowników biblioteki naszej szkoły. Aby tak się stało, w naszej szkole będzie przeprowadzona ankieta wśród uczniów i rodziców, w ramach której zaproponują oni tytuły, autorów i serie wydawnicze książek. W związku z tym pragniemy zasięgnąć również Waszej opinii w sprawie zakupu książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wszystkie opinie oraz sugestie uczniów, rodziców i nauczycieli będą podstawą do stworzenia listy książek, które w miarę możliwości będą zakupione do biblioteki w ramach tego projektu.