• Projekty eTwinning realizowane w naszej szkole:

      •  

        "Kto Ty jesteś?" - 2017/2018

        Klasa 1c przystąpiła do krajowego projektu e Twinning "Kto Ty jesteś?" Działania podejmowane w projekcie dotyczą wychowania do wartości, rozwijania kompetencji informatycznych, komunikacji i współpracy.

        https://twinspace.etwinning.net/44067/home

         

        "Excellent student coding" - 2017/2018

        Od września  2017 r. uczniowie klasy 1c uczestniczą w międzynarodowym projekcie e twinning "Excellent student coding". Naszymi partnerami projektu są uczniowie nauczania początkowego z Warszawy, Krakowa i Grecji. W ramach wspólnych działań dzieci poznają zasady obowiązujące w szkole i  ustalają klasowe kodeksy. Uczą się tworzenia piktogramów, a swoje reguły prezentują w formie labiryntu.

        https://twinspace.etwinning.net/43133/home

                 

         

        "From drawing to programming" - 2017/2018

        Od początku roku szkolnego uczniowie z klasy 1c wspólnie z wychowawczynią Dorotą Deroń uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning "Od kreski do programu". W trakcie 10 miesięcy zdobywali wiedzę i umiejętności związane z nauką programowania, nawiązywali znajomości oraz współpracę z rówieśnikami partnerskich szkół. Dzięki udziałowi w projekcie brali udział w interesujących wydarzeniach, atrakcyjnych i ciekawych zajęciach edukacyjnych oraz reprezentowali naszą szkołę i miasto na Konferencji Edukacyjnej: IT i szachy w Rzeszowie. Zdobytą wiedzę i doświadczenia na pewno wykorzystają w przyszłości. Efektem międzynarodowej współpracy są opracowane przez nauczycieli materiały i zbiór przykładowych zadań do nauki programowania, udostępnione na platformie Twin Space projektu eTwinning.

        Tu prezentujemy relację z podejmowanych działań: https://youtu.be/mSHhmkdV7vg

              

         

        "Odkryj moją szkołę, mój kraj, moje codzienne życie poprzez wymianę" - 2017/2018

        Bardzo miło rozpoczęli nowy rok kalendarzowy uczniowie z klasy 1C. Po przerwie świątecznej czekały na dzieci noworoczne życzenia od partnerów projektu eTwinning "Odkryj moją szkołę, mój kraj, moje codzienne życie poprzez wymianę". W ramach międzynarodowej współpracy między szkołami z Francji, Hiszpanii, Grecji i Turcji uczniowie w ciekawy sposób uczą się o tradycjach innych narodowości oraz prezentują własne. Udział w projekcie mobilizuje ich do aktywnego zdobywania wiadomości na tematy związane z ich codziennym życiem, które mogą porównać z prezentacjami rówieśników.
        "Odkryj moją szkołę, mój kraj..." to kolejny projekt eTwinning realizowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, dlatego miło nam, że nasza szkoła w tym roku została wyróżniona i znalazła się wśród 159 szkół w Polsce, które mogą aplikować o Odznakę "Szkoły eTwinning".
        Relacje z ostatnich projektów e Twinning: 

         

         

        "Natura" - 2017/2018

        W bieżącym roku szkolnym uczniowie z klasy 1c wspólnie z wychowawczynią uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning „Natura”.  W każdym miesiącu pierwszoklasiści  wykonywali oraz prezentowali zadania ustalone z partnerami projektu z Włoch, Słowacji i Czech. Efektami swoich prac chwalili się zebranym rodzicom w trakcie spotkania klasowego w dniu  24 kwietnia 2018 r. Udział w projekcie był dla wszystkich uczestników cennym doświadczeniem, okazją do wymiany doświadczeń, poznania nowych metod, narzędzi  i sposobów realizacji treści programowych w nauczaniu. Wszyscy zainteresowani realizacją projektu mieli okazję śledzić poczynania współpartnerów projektu na platformach:

        https://twinspace.etwinning.net/45016/home oraz https://web.facebook.com/etwinningnature/

        Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, podsumowującego prace uczniów z naszej szkoły: film

        Certyfikat projektu: https://live.etwinning.net/files/desktop/pdf/certificate/project/etw_certificate_150545_pl.pdf

         

        "Encoded for fun" - 2018/2019

        Bardzo lubią zabawy związane z nauką programowania nasi uczniowie z klasy 2c, którzy wspólnie z wychowawczynią uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning "Encoded for fun". W ramach podejmowanych zadań projektowych uczestniczyli w wielu ciekawych wyzwaniach, organizowanych w ramach obchodów Code Week. W trakcie kilku tygodni poznawali nowe programy, aplikacje oraz doskonalili swoje umiejętności w zakresie nauki kodowania. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z podejmowanych działań.

         

        "Władcy Polski" - 2018/2019

        Uczniowie klasy 2c zakończyli realizację zadań podejmowanych w projekcie eTwinning "Władcy Polski". Działania projektowe realizowali we współpracy z dwudziestoma szkołami polskimi. Poprzez różnorodne aktywności i zadania zdobywali wiedzę o wybranych władcach Polski oraz ważnych wydarzeniach historycznych. Na podsumowanie projektu współpracujący ze sobą nauczyciele przygotowali ciekawą prezentację, która może stanowić ciekawy zbiór materiałów dydaktycznych. 

        Zapraszamy do obejrzenia prezentacji naszych działań

          

         

        "Big Dragon" - 2018/2019

        Uczniowie z klasy 2c wspólnie z wychowawczynią Dorotą Deroń uczestniczyli w tym roku szkolnym w międzynarodowym projekcie eTwinning "Big Dragon". 

        Uczniowie wykonywali zadania projektowe, których celem był rozwój umiejętności językowych, poznawczych i programistycznych. Samodzielnie wyszukiwali i gromadzili informacje o znanych smokach, czytali książki, oglądali filmy, przygotowywali prezentacje. Uczyli się odpowiedniej komunikacji wykorzystując aplikacje i programy internetowe. Uczyli się odpowiedniej komunikacji wykorzystując aplikacje i programy internetowe. Słuchali i nagrywali swoje wypowiedzi, również w języku angielskim. Poznawali platformę Tynker i stawiali pierwsze kroki w nauce programowania wizualnego. Tworzyli ciekawe projekty w Scratch Junior i Scratch, dokonywali remiksów i pisali komentarze do prac kolegów.

        W ramach projektu partnerzy utworzyli wspólne studio Scratch, komiksy i książeczki internetowe. Wszyscy wspólnie uczestniczyli w akcji Code Week i Hour of Code.

             

         

        "Mathematics Everywhere" - 2018/2019

        Przez cały rok szkolny 2018/2019 uczniowie z klasy 2 c uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning "Mathematics everywhere".

        Nauczyciele z różnych krajów wymieniali doświadczenia, tworzyli ciekawe materiały, które zachęcały dzieci do poszukiwania matematyki w otoczeniu, motywowały je do podejmowania działań i wykorzystywania umiejętności matematycznych w praktyce. Matematyka obecna była na wszystkich edukacjach, a zdobywane umiejętności uczniowie wykorzystywali na różnych przedmiotach szkolnych.

        Głównym celem projektu była potrzeba zwrócenia uwagi na przydatność nauki matematyki w życiu każdego człowieka. W ramach współpracy partnerskiej dzieci uczestniczyły w wielu różnorodnych wydarzeniach, które wzbogaciły i uatrakcyjniły proces edukacyjny oraz przynosiły satysfakcję wszystkim zaangażowanym uczestnikom.

        Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej działalność wszystkich partnerów projektu: https://view.genial.ly/5cc3fc8c7f316b0f70d98791/presentation-summary-mathematics-everywhere

           

         

        "The seven wonders of my city" - 2018/2019

        Uczniowie z klasy 2c uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning "The seven wonders of my city".

        Działania projektowe związane były z rozwijaniem zainteresowań o mieście, rozbudzaniem uczuć patriotyzmu lokalnego. Dzieci gromadziły informacje o swojej miejscowości, zabytkach, ulicach, poszukiwały ciekawostek o znanych mieszkańcach, najpiękniejszych i ciekawych miejscach w Tarnobrzegu i okolicy. W ramach wykonywanych zadań partnerskich uczyły się m.in korzystać z mapy, tworzyć interaktywne puzzle, lapbooki, albumy i prezentacje z wykorzystaniem aplikacji i programów komputerowych. Poznały tradycje partnerskich miast, postać Stanisława Jachowicza, który pochodził z Tarnobrzega, zgromadziły również informacje o patronach ulic i partnerskich miastach. Zadania ułatwiły dzieciom przyswojenie treści programowych z zakresu edukacji społeczno - przyrodniczej.

        Podejmowane aktywności prezentuje na swoim blogu wychowawczyni klasy - Dorota Deroń

        https://czempionysp4.blogspot.com/p/the-seven.html

         

         

        "Jajko z niespodzianką" - 2018/2019

        „Jajko z niespodzianką” to projekt krajowy, który angażował grupę 25 nauczycielek i ogromna liczbę uczniów z dziesięciu miast.

        W naszej szkole realizowany był przez klasę pierwszą, drugą, szóstą i świetlicę szkolną. Dotyczył tradycji i zwyczajów związanych z obchodami świąt wielkanocnych. Miał ukazać, że matematyka jest obecna w każdej dziedzinie nauki, uatrakcyjnić szkolne zajęcia, motywować dzieci do podejmowania wysiłku umysłowego, rozwijać ich zainteresowania oraz uwrażliwiać na potrzebę współdziałania i kultywowania zwyczajów narodowych. Uczniowie podejmowali różnorodne aktywności w ramach poszczególnych edukacji, a przygotowywane zadania miały charakter interdyscyplinarny. Nauczycielki z naszej szkoły opracowały i przeprowadziły wiele ciekawych zajęć. Odbywały się spotkania online w klasach, wspólne wydarzenia z zaproszonymi gośćmi z partnerskich szkół. Zorganizowano konkurs plastyczny, prezentacje klas. W ramach współpracy partnerskiej zostały opracowane ciekawe materiały dydaktyczne: zadania i karty pracy dla uczniów, z których mogli korzystać wszyscy uczniowie naszej szkoły.

        W linku podsumowanie działań zaangażowanych w projekt partnerów: https://view.genial.ly/5c87df7b6f346c72262b3341/jajko-z-niespodzianka-dzialania-

                 

         

        "Zagrajmy w kropki, czyli DOT DAY 2019" - 2019/2020

        Projekt obejmował swoim zasięgiem wiele szkół w Europie i nie tylko. Wszyscy uczniowie poznawali historię małej dziewczynki, która pokazała dzieciom, że błędy i trudności są czymś zupełnie naturalnym. To dzięki systematycznej pracy pokonujemy wszystkie problemy. W ciągu kilku dni uczniowie z klasy 3C wykonywali wiele różnorodnych zadań przygotowanych przez grupę współpracujących ze sobą nauczycieli. Udział w projekcie sprawił, że zajęcia szkolne były bardzo ciekawe i kreatywne. W ramach współpracy powstało wiele interesujących propozycji i materiałów dydaktycznych.

        Jak pracowali uczniowie z klasy 3C w projekcie eTwinning "Zagrajmy w kropki, czyli DOT DAY 2019"można sprawdzić tutaj: https://view.genial.ly/5d78c08a5e15e10f8e91e4d3/presentation-podsumowanie-projektu-dot-2019-zagrajmy-w-kropki-czyli-dot-day


         

        "Hour of Code" - 2019/2020

        Uczniowie klasy trzeciej c aktywnie włączyli się do działań związanych z obchodami Hour of Code. Wspólnie z partnerami projektu eTwinning uczestniczyli w kilku interesujących wydarzeniach. Do wspólnych działań zaprosili kolegów z innych klas.

        Oto relacje z podejmowanych zadań:

        Filmik zewspólnych zajęć z klasą 2Bhttps://youtu.be/cbkoo_sEjew

        Ciekawe zajęcia z długopisami 3Dhttps://youtu.be/VAfXciH4rAE  https://youtu.be/1Sxu8fm0uAY

        Lekcje z elementami robotyki: https://youtu.be/3Dl41IX5qHE  https://youtu.be/JkFSqTlqIjo

         

        "Little Seekers" - 2019/2020

        Little Seekers to nazwa międzynarodowego projektu eTwinning realizowanego w tym roku szkolnym przez klasę 3c. Działania projektowe służą rozwijaniu wśród dzieci ważnych kompetencji edukacyjno - społecznych. Uczniowie wykonują ciekawe zadania związane z nauką STEM. Ostatnio przygotowywali w grupach zabytki naszego miasta. Wykonywali je w dowolnie wybranej formie, używając różnorodnych materiałów. Swoboda w działaniu sprzyjała powstaniu ciekawych pomysłów i rozwijała kreatywność dzieci. Efekt prac jest zaskakujący. Utworzone budowle zaprezentują także swoim kolegom z Grecji, Turcji i Rumunii.

        Film z realizacji projektu -

        https://www.youtube.com/watch?v=4Jjbb2ixh6k&feature=youtu.be

        Film na blogu klasy 3c - https://czempionysp4.blogspot.com

        Link do interaktywnych zadań, utworzonych przez uczniów z klasy 3 C: https://view.genial.ly/5dc2f904f6f6bb0f8660bb4e/game-action-zeszyt-cwiczen-3c

               

         

        "Znajdźmy wspólny język ... ojczysty" - 2019/2020

        Z obchodami MDJO powiązane były działania projektu "Znajdźmy wspólny język ... ojczysty", do którego przystąpili uczniowie z klasy 3 C. Wspólnie z partnerami z wielu szkół w Polsce i za granicą uczniowie podejmowali działania, których celem było rozwijanie różnych kompetencji uczniowskich. Pomimo, że projekt trwał tylko dwa tygodnie uczniowie wykonali wiele ciekawych prac, a podejmowane działania sprawiły im wiele radości.

        Tu link do prezentacji podsumowującej działania dzieci: https://view.genial.ly/5eadb7d4eacf4c0d6716decd/presentation-projekt-etwinning-w-3c

         

        "Ortograficzna wyprawa" - 2019/2020

        Celem projektu eTwinning, do którego przystąpili uczniowie z klasy 3 C było podniesienie sprawności ortograficznej uczniów oraz wytworzenie motywacji do nauki ortografii, której z powodu różnych trudności, dzieci niechętnie się uczą. Aby to zmienić, wykorzystano naturalną potrzebę dziecka do fikcji, fantastyki oraz przeżywania przygód. Projekt przyjął formę grywalizacji z fabułą i zadaniami. Powstała mapa wyprawy. Uczniowie lokalizowali skrzynie dzięki rymowanym zagadkom dobrych wróżek. Złamanie zaszyfrowanego klucza otwierało przed dziećmi tajemne komnaty, w których ukryte były rozmaite zadania. Po wykonaniu zadań z każdego kuferka rozgrywała się bitwa z armią Zgrzyta Ortografa. Na mapie ukryto 8 kuferków ortograficznych. Projekt kończyła bitwa ostateczna w pokoju zadań. Po wygranej bitwie uczniowie otrzymali ordery Królowej Ortografii. Poniżej prezentacja podsumowująca działania w projekcie trzecioklasistów.
        https://view.genial.ly/5dbd83d8206cb90fe7b39344/presentation-projekt-etwinning-klasa-3-c-s

         

         

        "Good start"  - 2020/2021

        Projekt międzynarodowy, przeznaczony dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Celem wspólnych działań będzie zachęcenie i motywowanie dzieci do podejmowania obowiązków szkolnych oraz uświadomienie im ich mocnych stron, Zadania projektowe będą rozwijały empatię, wrażliwość i kreatywność dziecięcą. Realizacja projektu odbywać się będzie we wrześniu i opierać na wspólnym świętowaniu Dot Day. Podejmowane działania można śledzić tu: https://twinspace.etwinning.net/120950/home

             

         

        "Jajko z niespodzianką II" - 2020/2021

        Do kolejnego projektu eTwinning "Jajko z niespodzianką II" przystąpili uczniowie z naszej szkolnej świetlicy, klasa 1B i 20 klas z całej Polski.  Wszyscy partnerzy współpracują przy tworzeniu i rozwiązywaniu ciekawych zadań. W ramach współpracy powstają ciekawe materiały dydaktyczne, zbiory zadań, prezentacje multimedialne. Wkrótce rezultaty projektu będą dostępne tutaj: https://twinspace.etwinning.net/160103/home

        Uczniowie zdobywają nowe umiejętności i angażują się w wykonywanie zadań. Pracę pierwszaków można obserwować na klasowym blogu: https://klasowesprawki.blogspot.com/p/jajko-z-niespodzianka-2.html

         

        "Encoded for fun" - 2020/2021

        Powoli dobiega końca realizacja projektu eTwinning "Encoded for fun", w którym uczestniczyli uczniowie z klasy 1B i 4C. W ramach realizowanych działań uczniowie poznawali i wykorzystywali narzędzia TIK, uczyli się programowania, rozwijali swoje kompetencje uczniowskie, współpracowali z kolegami z całej Polski w ramach wspólnych wydarzeń. 

        Zaangażowali się w międzynarodową akcję Code Week, Hour of code, Dni Bezpiecznego Internetu. Stworzyli wiele ciekawych prac i zdobyli kilka wyróżnień. Współpracujący w projekcie nauczyciele wymieniali się doświadczeniem i wzbogacali swoja wiedzę.

        O działaniach pierwszoklasistów można dowiedzieć się tutaj: https://klasowesprawki.blogspot.com/p/encoded-for-fun.html

        Czwartoklasiści utworzyli kilka ciekawych prac, projektów w Scratch i film o  szkole: https://animoto.com/play/69hM7p60AdEpRX2UvC7ZeQ

        Oto ostatnie certyfikaty uczniów z klasy 4C 

         

         

        "Ekoczytacze" - 2020/2021

        Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3 i promuje czytelnictwo w dwóch aspektach eko: w warstwie merytorycznej - czytamy i opracowujemy książki o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, w warstwie metodycznej - używamy ebooków, audiobooków i TIK. Relacje z działań udostępniamy tutaj: https://twinspace.etwinning.net/120951

         

        "Kierunek bezpieczeństwo" - 2020/2021

        Projekt krajowy skierowany dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Zakłada podniesienie świadomości w zakresie bezpieczeństwa w drodze do szkoły, ze szkoły do domu oraz w szkole. Realizowany będzie w pierwszych miesiącach nauki w szkole. Realizacja tematyki odbywać się będzie w obrębie wszystkich obszarów edukacji poprzez rozmaite aktywności uczniów. Rezultatem projektu będzie wypracowanie przez uczniów kodeksu bezpieczeństwa na drogach oraz filmu edukacyjnego o bezpieczeństwie w szkole. Projekt jest zgodny z podstawą programową. Zakładamy możliwość modyfikacji działań i rezultatów projektu wypracowanych we współpracy partnerskich szkół. Zapraszamy do śledzenia działań partnerskich: https://twinspace.etwinning.net/116824

         

         

        "Cultural STEM" - 2020/2021

        W czasie nauczania zdalnego uczniowie z klasy 3 C współpracowali z partnerskimi szkołami w ramach międzynarodowego projektu eTwinning "Cultural STEM". W tym czasie poznawali nowe narzędzia TIK, dzięki którym w ciekawy sposób zdobywali wiedzę i wykorzystywali swoje umiejętności w praktyce. Wspólne lekcje na platformie Microsoft Teams zaowocowały ciekawymi materiałami. Dzieci wspólnie utworzyły klasową biblioteczkę, wykonywały ciekawe prace w swoich domach, a działania projektowe zachęcały je do kreatywnych poszukiwań, rozwiązań,  pomagały nabywać wielu przydatnych kompetencji przyszłości.

        Zachęcamy do obejrzenia prac uczniów:

        https://app.writereader.com/library/book/d33230f2-f30e-46fa-bad4-c72df334fb20

        https://app.writereader.com/library/book/a2241438-afce-4e61-99a9-b48c757c1d21

        https://youtu.be/s2NQI1nDv18