• Październik 2022 r.

• Październik to miesiąc, w którym nauczyciele w całej Europie, prowadzą szereg akcji związanych z nauką kodowania i programowania w szkołach. Akcja ma na celu podniesienie świadomości,  płynących z korzyści nauki kodowania już od najmłodszych lat.

W tym roku przypada 10 rocznica europejskiej inicjatywy, do której dołączyli uczniowie z kl. VI C i kl. 1 C.  Uczestnicy akcji wykonywali zadania offline i programowali trasy robotów. Ich wyzwaniom przyglądali się zaproszeni na zajęcia goście, którzy z radością przystąpili do zabaw. Kody Rocky witał pierwszaków, Photon wskazywał w sadzie owocowym grusze, a gra w szachy japońskie "Złapmy lwa" przypominała o obowiązku przestrzeganiu zasad w każdej sytuacji.