• Międzynarodowe spotkanie uczniów w Czechach,  2–10 października 2022 r.
      • Międzynarodowe spotkanie uczniów w Czechach, 2–10 października 2022 r.

• 04.01.2023 11:53
      • III spotkanie w projekcie "PEER BULLYING  AND ALTERNATIVE SOLUTIONS IN EUROPEAN ASPECT”.
      • W ramach projektu  PEER BULLYING  AND ALTERNATIVE SOLUTIONS IN EUROPEAN ASPECT nasi uczniowie w dniach 2–10 października przebywali na tygodniowm pobycie w Libercu w Czechach, gdzie przebywali razem z uczniami partnerskich szkól z Turcji, Portugalii, Republiki Czech, i Sycylii.

Czeskie miasto Liberec przyjęło wszystkich uczestników projektu z wielką gościnnością, serdecznością i sympatią.  Nasi uczniowie zostali przyjęci przez rodziny  swoich kolegów i koleżanek,  które otoczyły ich troską i rodzinnym ciepłem.  Mieli okazję poznać warunki życia swoich rówieśników, historię i kulturę tego regionu i kraju.

W czasie tego międzynarodowego spotkania uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które odbywały się w czeskiej szkole Základní škola a Mateřská škola Barvířská, Liberec, Były to zajęcia o tematyce wychowawczej, w czasie których uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, uczyli się jak przeciwdziałać zjawiskom zastraszania rówieśników, agresji wśród uczniów i braku tolerancji. Realizowali warsztaty których celem było wzmocnienie poczucia własnej wartości i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych w grupie rówieśniczej.

W czasie pobytu w Czechach odbyły się liczne wycieczki, w czasie których zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc miasta Liberec, stolicę Czech Pragę oraz przepiękny region turystyczny w północnych Czechach – Czeski Raj, słynący z niezwykłych i zjawiskowych formacji skalnych.

Projekt ten będzie realizowany nadal w roku szkolnym 2022/2023 i uczniowie naszej szkoły będą mogli wziąć udział w ostatnim zaplanowanym w projekcie, międzynarodowym spotkaniu w Turcji, które odbędzie się w marcu 2023 r.

Prezentacja_C3_Czechy.pptx