• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - styczeń 2024 r.

• 25.01.2024 16:51
      • Działania promujące czytelnictwo, książkę i bibliotekę szkolną w styczniu 2024 r.

• 1. Konkurs plastyczno-fotograficzny "Święta z książką”

Biblioteka szkolna w grudniu 2023 r. zorganizowała konkurs plastyczno-fotograficzny dla klas I - VIII pt. „Święta z książką”.
        Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej lub zdjęcia przedstawiającego pasję do czytania w magicznej scenerii
        i niepowtarzalnym klimacie Świąt Bożego Narodzenia.
        Nagrodzone zostały dwie prace: Aleksandra Kotulskiego z kl. 1c i Szymona Woźniaka z kl. 6a.
        Gratulacje!!!.

2. Konkurs literacko-plastyczny "Puchatek bardzo lubi czytać książki"

3. Lekturniki w klasie 2c

4. Wystawa "Miękki świat mulin"

W bibliotece można obejrzeć wystawę prac uczennicy Róży Biało. Są na niej zaprezentowane obrazy i obrazki wykonane haftem krzyżykowym, brandoletki i czasopisma z poradami dla pasjonatów hafciarstwa.

Zapraszamy!!!

5."Terapeutyczna moc książki"

Zajęcia w Bibliotece Miejskiej w Tarnobrzegu pozwoliło odkryć uczniom klasy 2C wszystkie ich Supermoce.
        Niech MOC czynienia dobra pozostanie!

6. Warsztaty haftu krzyżykowego

Haftowanie krzyżykiem jest jak lekarstwo bez recepty - poprawia sprawność manualną i koncentrację, odpręża i daje poczucie oderwania od problemów. Uczestnicy czwartkowego warsztatu haftowania (25.01.2024 r.) w bibliotece szkolnej poznali technikę haftu krzyżykowego.

Każdy z uczestników, wyposażony w kanwę i igłę, pod okiem Róży Biało, uczennicy klasy 7, przystąpił do pracy. Dzieci z świetlicy w skupieniu i z zaangażowaniem wykonały swoje pierwsze krzyżyki.