• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - luty 2024 r.

• 20.02.2024 19:05
      • Działania promujące czytelnictwo, książkę i bibliotekę szkolną w lutym 2024 r.

• 1. Konkurs literacko-plastyczny "Puchatek bardzo lubi czytać książki"

Nagrodzeni w konkursie:

I miejsce - Amelia Kućmirska, kl.1c

Dawid Kiełbasa, kl. 2a

Wiktoria Maciąh, kl. 4b

II miejsce - Laura Piechura. kl.  c

Iga Dudzic, kl. 2a

Karol Wyroda, kl.  b

III miejsce - Liliana Majchrowska, kl. 1c

Izabela Figacz, kl. 1c

Iga Prawica, kl. 2a

Wyróżnienia - Aleksandra Idec, kl. 1c

Oliwia Idec, kl. 1c

Nikola Pająk, kl. 2a

2. Lekcje biblioteczne w klasach pierwszych "Jestem czytelnikiem biblioteki szkolnej"

Uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej przygotowanej przez panią Renatę Prygę. Pani bibliotekarka  w bardzo ciekawy sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach.

Dzieci poznały zasady wypożyczania książek i zachowania w bibliotece szkolnej. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało znaczek do wklejenia do zeszytu i piękną, kolorową zakładkę do książki. Od tej chwili pierwszaki stały się oficjalnymi czytelnikami biblioteki. Wierzymy, że będą chciały tutaj zaglądać jak najczęściej.

3. Uczniowie z klasy 1b zakładają lekturniki

Uczniowie klasy 1b rozpoczęli pracę z lekturnikiem, tj, zeszycikiem z zadaniami opracowanymi do każdej lektury. Uczniowie z zaciekawieniem i wielkim zaangażowaniem podeszli do realizacji zadań.
        Zatem: zaczynamy rozwijanie czytelnictwa!!! Klasa pierwsza to dobry moment!