• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - listopad 2023 r.

• 28.11.2023 12:06
      • Działania promujące czytelnictwo, książkę i bibliotekę szkolną w listopadzie 2023 r.

1. Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

6 listopada obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Klasa 4a przygotowała prawdziwą bajkową ucztę: konkursy, quizy, zabawy, a nawet przedstawienie przygotowane wg opracowanego przez siebie scenariusza. Było wesoło, żywiołowo i kreatywnie.

Święto postaci z bajek obchodzili także uczniowie z klasy 2c. Zabawy było co niemiara.

2. Kiermasz książek Hurtowni i Wydawnictwa "Drugi Tom"

3. Nowości książkowe

Biblioteka szkolna zaprasza do obejrzenia wystawki nowości książkowych zakupionych przez naszą szkołę ze środków z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Na wystawie książki będą zmieniać się co tydzień, aby uczniowie obejrzeli jak najwięcej nowości, a później zachęceni - chcieli je wypożyczyć.

13.11.2023                                     20.11.2023                                      28.11.2023

4. Mój sposób na lekturę

Uczniowie klasy 6b wykonywali prace projektowe do lektury „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza.

5. Głośne czytanie dzieciom

W listopadzie 2023 r. dzieci z klasy 2b odwiedzili uczniowie klasy 8a, aby zapoznać ich z książką "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) " napisaną przez Justynę Bednarek.
        Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań, a później odpowiadały na zadawane pytania starszych uczniów.

6. Światowy Dzień Pluszowego Misia

Jak  od  wielu lat, tak i w tym roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pluszowego Misia.
        27 listopada wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły.
        W bibliotece szkolnej odbyło się mierzenie pluszaków - największy i najmniejszy miś orzymał paczkę czekoladowego ptasiego mleczka.
           Najmnieszy miś miał 2 cm wzrostu i należał do Dominika Deca z klasy 2b.
           Największy miś miał 184 cm, a jego właścicielem był Adam Durda z klasy 1c.

Na lekcjach uczniowie dowiadywali się o historii pluszowego misia, robili prace plastyczne i misiowe wafle. Dzieci bawiły się w quizy o bajkowych misiach, śpiewały i tańczyły misiowe piosenki. Zabawy było co niemiara.