Rok szkolny 2023/2024
Eliminacje Miejskie Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego
4 kwietnia 2024 r. w Zamku Dzikowskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dotyczącego ochrony przeciwpożarowej, działalności straży pożarnych, w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacji w zakresie ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa i ekologii, tradycji i życia strażackich środowisk, propagowania pozytywnych postaw społecznych oraz rozwoju indywidualnych uzdolnień plastycznych.
W grupie III - klasy V-VIII szkoły podstawowej - finalistami zostało 2 uczniów z naszej szkoły: Maria Mazur z kl. 5a i Sambor Baran z kl. 5c.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
KONKURS MATEMATYCZNY "MÓJ PUOPIL Z FIGUR GEOMETRYCZNYCH"
Wyniki konkursu matematycznego dla uczniów klas czwartych:
I miejsce Szymon Dubiel kl.4b
II miejsce Martyna Tokarska kl.4a
III miejsce Maja Pater kl.4a
Organizator konkursu: Katarzyna Małecka
GRATULACJE
XIII MIEJSKIE DYKTANDO
Uczniowie tarnobrzeskich szkół, 21 lutego 2024 roku zmierzyli się z telstem XIII Miejskiego Dyktanda dla Dzieci i Młodzieży. Znajomość zasad ortgrafii i interpunkcji oceniano w trezch kategoriach wiekowych: klasy V i VI szkoły podstawowej, klasy VII i VIIII szkoły podstawowej i szkoła ponadpodstawowa.
Nadia Radzimowska, uczennica klasy 6a zdobyła II miejsce.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
Konkurs na "Przestrzenny model Układu Słonecznego"
I miejsce - Jakub Hudela, kl. 7c
II miejsce - Julia Muciek, kl. 5c
III miejsce - Lena Przykuta, kl. 6c
Zofia Jamróz, kl. 5c
Konkurs literacko-plastyczny "Puchatek bardzo lubi czytać książki"
Nagrodzeni w konkursie:
I miejsce - Amelia Kućmirska, kl.1c
Dawid Kiełbasa, kl. 2a
Wiktoria Maciąh, kl. 4b
II miejsce - Laura Piechura. kl. 1c
Iga Dudzic, kl. 2a
Karol Wyroda, kl. 4b
III miejsce - Liliana Majchrowska, kl. 1c
Izabela Figacz, kl. 1c
Iga Prawica, kl. 2a
Wyróżnienia - Aleksandra Idec, kl. 1c
Oliwia Idec, kl. 1c
Nikola Pająk, kl. 2a
Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej chłopców
Dnia 15.02.2024r. rozegrane zostały w SP 10 Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej chłopców.
Nasza drużyna zajęła II miejsce w składzie:
Dulik Gabriel 6c
Gregorczyk Antoni 6c
Janczy Tomasz 6c
Kisielewski Szymon 6c
Słowik Karol 6c
Szczerba Patryk 6c
Wasiuta Antoni 6a
Brożyna Ksawier 5a
Koper Maksymilian 5b
Wójtowicz Antoni 5b
Opiekun: Arkadiusz Papka
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt
14.02.2024 roku rozegrane zostały w SP10, Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt.
Nasza drużyna zajęła II I miejsce w składzie:
Chyła Aneta 6a
Paź Klaudia 6a
Radzimowska Nadia 6a
Trębińska Julia 6a
Furtak Lena 6c
Kostępska Julia 6c
Małycha Barbara 6c
Przykuta Lena 6c
Twaróg Elena 6c
Wiatr Liliana 6c
Opiekun: Monika Zasuwa
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Szkolny konkurs plastyczny "Hałas szkodzi zdrowiu"
W naszej "czwórce" przeprowadzany był konkurs plastyczny pt. "Hałasszkodzi zdrowiu". Konkurs był skierowany uczniów klas I - III. Celem konkursu było uwrażliwić i uświadomić dzieciom, jak szkodliwy jest wpływ na zdrowie ma hałas, a także jak można dbać o zdrowie i przyrodę.
Zwycięzcami w konkursie zostali:
Klasa I a
I miejsce - Jakub Puk
II miejsce - Karolina Robak
III miejsce - Wiktoria Pata
wyróżnienie: Szymon Malczak
Klasa I b
I miejsce - Makar Kulinets
II miejsce - Emilia Wolak
III miejsce - Filip Scaber
wyróżnienie: Aleksander Mendala, Alicja Kotulska
Klasa I c
miejsce - Alan Mączka
II miejsce - Adam Durda
III miejsce - Laura Piechura
wyróżnienie: Amelia Kotulska, Oliwia Idec
Klasa II a
I miejsce - Michał Swidziński
II miejsce - Jan Kozdęba
III miejsce - Iga Dudzic
wyróżnienie: Gabriela Kopeć, Nikola Pająk
Klasa II b
I miejsce - Julia Żak
II miejsce - Nikola Jajko
III miejsce - Alicja Sałek
wyróżnienie: Julia Kucwak
Klasa II c
I miejsce - Iga Wasilewska
II miejsce - Oliwia Zasuwa
III miejsce - Adrian Dąbek
wyróżnienie: TymoteuszPiwowarski
Klasa III a
I miejsce - Marlena Farbisz
II miejsce - Adam Ura
III miejsce - Milena Kisielewska
wyróżnienie: Adam Tarnawski, Aleksandra Wigiusz
Klasa III b
I miejsce - Zuzanna Socha
II miejsce - Nela Bułkin
III miejsce - Grzegorz Kwiatkowski
wyróżnienie: Tymon Witoń, Liliana Grochal
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!
Organizatorzy konkursu: Barbara Łygas, Maria Łukawska, Justyna Łukawska
Konkurs plastyczno-fotograficzny "Święta z książką"
Biblioteka szkolna w grudniu 2023 r. zorganizowała konkurs plastyczno-fotograficzny dla klas I - VIII pt. „Święta z książką”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej lub zdjęcia przedstawiającego pasję do czytania w magicznej scenerii i niepowtarzalnym klimacie Świąt Bożego Narodzenia.
Nagrodzone zostały dwie prace: Aleksandra Kotulskiego z kl. 1c i Szymona Woźniaka z kl. 6a.
Gratulacje!!!.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym
W dniu 20.12.2023r rozegrały się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym. Podczas tych zawodów nasza szkolna drużyna zajęła I MIEJSCE zarówno dziewczęta jak i chłopcy.
Byli to:
Sara Łuczakowska 7b
Kinga Suszczyńska 7b
Igor Mrzygłód 7a
Michał Babiec 7a
Opiekun: Monika Zasuwa
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych na szczeblu rejonowym.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce
14.12. 2023r rozegrane zostały Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt i chłopców. Podczas tych zawodów drużyna chłopców i dziewcząt zdobyli II MIEJSCE.
Szkolną drużynę reprezentowali:
Drużyna dziewcząt: Brania Kinga 7a, Karpik Jagoda 7a, Twaróg Bianka 7a, Socha Joanna 7a, Stasiak Aleksandra 7a, Szpilczyńska Wiktoria 7a, Wach Maja 7a, Suszczyńska Kinga 7b, Ślęczka Aleksandra 7b.
Opiekun: Monika zasuwa
Drużyna chłopców: Babiec Michał 7a, Mrzygłód Igor 7a, Wójcik Jakub 7a, Czachór Wojciech 7a, Cholewa Kacper 7b, Sowa Franciszek 7c, Sokołowski Maksymilian 7c, Swatek Kamil 7c, Malarz Kajetan 7c.
Opiekun: Arkadiusz Papka
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podkarpackiego Konkursu ”Literatura i Dzieci 2023”
20 listopada 2023 roku, w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyły się rejonowe eliminacje Podkarpackiego Konkursu ”Literatura i Dzieci 2023”, pod hasłem „Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki…”. Do finału konkursu zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły, Yelisaveta Chernietsova z klasy 3b, która będzie reprezentowała nasz region w Rzeszowie.
Ogromne gratulacje!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej i w unihokeju
Dnia 16.11.2023r. rozegrane zostały na hali MOSiR Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców. Dziewczęta i chłopcy zajęli II miejsce w składzie:
Dziewczęta - Brania Kinga 7a, Stasiak Aleksandra 7a, Wach Maja 7a, Szpilczyńska Wiktoria 7a, Strycharz Joanna 7a, Wróbel Oliwia 7a, Karpik Jagoda 7a, Twaróg Bianka 7a, Łuczakowska Sara 7b, Ślęczka Aleksandra 7b, Suszczyńska Kinga 7b, Zioło Malwina 7b.
Opiekun: Andrzej NiedziałekChłopcy - Mrzygłód Igor 7a, Babiec Michał 7a, Wójcik Jakub 7a, Cholewa Kacper 7b, Malarz Kajetan 7c, Orzechowski Kornel 7c, Sowa Franciszek 7c, Swatek Kamil 7c.
Opiekun: Monika ZasuwaGratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Powiatowe Igrzyska Dzieci w unihokeju
Dnia 15.11.2023r. rozegrane zostały na hali MOSiR Powiatowe Igrzyska Dzieci w unihokeju dziewcząt i chłopców. Dziewczęta zajęły II miejsce w składzie:
Jamróz Zofia 5c, Kostępska Julia 6c, Małycha Barbara 6c, Przykuta Lena 6c, Twaróg Elena 6c, Wiatr Liliana 6c, Furtak Lena 6c, Wierzbicka Gabriela 5a, Wargala Oliwia 5a, Prosowska Elena 5a.
Opiekun: Monika ZasuwaGratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rejonowe Igrzyska Dzieci w szachach drużynowych
W środę, 08.11.2023 r. w Rudniku nad Sanem uczniowie naszej szkoły brali udział w Rejonowych Igrzyskach Dzieci w szachach drużynowych. Drużyna zdobyła II miejsce awansując do finału wojewódzkiego. Byli to: Jamróz Zofia 5c, Szwagierczak Bartosz 5c, Domański Olaf 5b, Błasiak Michał 6b.
Opiekun: Arkadiusz Papka
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konkurs plastyczno-literacki "Biblioteka ma w sobie coś magicznego"
24.10.2023 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-literacki "Biblioteka ma w sobie coś magicznego"
I miejsce - Kornelia Decowska, kl. 2b
Sonia Katrusiak, kl. 5c
II miejsce - Kotulska Alicja, kl.1b
Maria Wiącek, kl. 6b
III miejsce - Julia Żak, kl. 2b
Wyróżnienie - Olexiy Sverdel, kl. 1b
Dominik Dec, kl. 2b
---------------------------------------------------------------------------------------------
Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych
W dniu 24.10.2023 r. rozegrały się Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. w pierwszej kategorii uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce w składzie:
Błasiak Michał 6b, Szwagierczak Bartosz 5c, Jamróz Zofia 5c, Domański Olaf 5b.Gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów !!!
Starsza grupa wiekowa zajęła III miejsce w składzie:
Mrzygłód Igor 7a, Mazur Hubert 7c, Mroczek Dawid 7c, Jugo Julia 7c.Gratulujemy!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------
Igrzyska Młodzieży Szkolnej jak i Igrzyska Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych
11.10.2023 r. rozegrane zostały Igrzyska Młodzieży Szkolnej jak i Igrzyska Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców na 800 m.
ID dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy III miejsce.
IMS dziewczęta II miejsce chłopcy IV miejsce.
Szkolną drużynę stanowili:
Karpik Jagoda 7a, Brania Kinga 7a, Stasiak Aleksandra 7a,Dul Zuzanna 7b, Ślęczka Aleksandra 7b, Socha Joanna 8a.
Mrzygłód Igor 7a, Babiec Michał 7a, Swatek Kamil 7c, Wojtacha Bartosz 7c, Dołowiec Kamil 8b, Furtak Bartłomiej 8a.
Kostępska Julia 6c, Szczucińska Martyna 6c, Hyla Amelia 6c, Jamróz Zofia 5c, Gradzik Patrycja 5b, Chojnacka Aleksandra 5a. Kisielewski Szymon 6c, Szczerba Patryk 6c, Słowik Karol 6c, Fila Fabian 6b, Rudnicki Adam 5c, Brożyna Ksawery 5a.Gratulujemy!!!