• Komers ósmych klas

• 32 pary w piątkowe popołudnie, 26 stycznia w sali gimnastycznej zatańczyły dostojnego poloneza. To był początek komersu, czyli zabawy uczniów dwóch klas ósmych, którzy dokładnie za 108 dni opuszczą mury tej szkoły.

Po polonezie zakończonym rzęsistymi oklaskami, głos zabrał dyrektor tarnobrzeskiej "czwórki, Grzegorz Kokoszka. Przypomniał, że nie tak dawno społeczność szkolna witała w murach tej placówki dzisiejszych ósmoklasistów, a za pół roku przyjdzie się im z tą szkołą pożegnać. Dyrektor podziękował również nauczycielom, którzy na przestrzeni tych ośmiu lat opiekowali i opiekują się obiema klasami.

Po części oficjalnej przyszła pora na część nieoficjalną - zdjęcia klasowe i z rodzicami, smakołyki przygotowane na stołówce oraz zabawa w nie tylko dyskotekowych rytmach. W rolę DJ wcielił się anglista z "czwórki" Sebastian Ciejka.

• Warsztaty haftu krzyżykowego

• Haftowanie krzyżykiem jest jak lekarstwo bez recepty - poprawia sprawność manualną i koncentrację, odpręża i daje poczucie oderwania od problemów. Uczestnicy czwartkowego warsztatu haftowania (25.01.2024 r.) w bibliotece szkolnej poznali technikę haftu krzyżykowego.

Każdy z uczestników, wyposażony w kanwę i igłę, pod okiem Róży Biało, uczennicy klasy 7, przystąpił do pracy. Dzieci z świetlicy w skupieniu i z zaangażowaniem wykonały swoje pierwsze krzyżyki.

• 10 skoków dla Machowiaków

• Cały samochód poduch, kołder i kocyków pełnych miłości powędrował do schroniska. Serdecznie dziękuję za okazane wsparcie.

Zapraszam kolejne szkoły do pomocy i wspólnej zabawy.

Pozdrawiam !!! Katarzyna Małecka

• 10 skoków dla Machowiaków

• Zachęcamy wszystkie szkoły z Tarnobrzega i okolic do wzięcia udziału w wyzwaniu "10 skoków dla Machowiaków". Celem akcji jest zebranie najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierzaków i przekazanie ich do schroniska w Machowie.

Przy okazji zbiórki, uczniowie wraz z nauczycielami oraz Dyrekcją szkoły wykonują 10 skoków na skakance wymieniając najpotrzebniejsze rzeczy dla zwierzaków. Powodzenia w wyzwaniu. Podopieczni schroniska liczą na Waszą pomoc!!!

Pozdrawiam Katarzyna Małecka

• Akcja "Mogę być Twój..."

• Dziękuję serdecznie za dobre serca i udział w akcji "Mogę być Twój..." Karma już doręczona do schroniska!!!!

Główna nagroda trafiła w ręce drugoklasisty Wiktora Jakubowcza, a miś pocieszenia powędrował do Julii Żak z klasy 2B!

Pozdrawiam Katarzyna Małecka

• Jasełka

• W czwartek 21 grudnia klasa 5B i 4A zaprezentowały jasełka przygotowane pod opieką pani Barbary Stawarz, Anny Gurdak, oraz Natalii Sieniawskiej. Piękne tradycje bożonarodzeniowe przedstawione zostały z humorem i przeplatane pięknymi pastorałkami.