• Warsztaty profilaktyczne ,,W sieci” i ,,Alkohol przez sądem”

• W dniu 28.03.2023 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów, które poprowadził radca prawny Jacek Cudny.

Klasy 1a, 3a i 3b miały zajęcia na temat bezpieczeństwa w Internecie. Za pomocą piosenki, wiersza oraz ilustracji najmłodsi poznali zagrożenia związane z nadmiernym i beztroskim korzystaniem z sieci i smart fonów. Zajęcia te miały na celu zwiększenie świadomości dzieci na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczniowie klas 7b, 8a, 8b, 8c, 8d uczestniczyli w zajęciach na temat "alkohol, a odpowiedzialność przed sądem". Przedstawione zostały regulacje prawne dotyczące posiadania i używania alkoholu przez osoby małoletnie. Uczniowie poznali również konsekwencje prawne naruszenia tych zasad. Prowadzący uświadomił uczniom, że nawet jednorazowy lub okazjonalny kontakt z alkoholem może mieć bardzo poważne i długotrwałe konsekwencje prawne. Zajęcia opierały się głównie na dyskusji i czynnym udziale uczniów, którzy na koniec odegrali scenkę z sali rozpraw sądowych.

• 31 marca 2023 r. - Dzień Nowych Technologii

• 31 marca w szkole będą zorganizowane DNT. Od godz.10.15 do  godz. 11.00 lub 11.55 będą prowadzone w wyznaczonych klasach zajęcia z wykorzystaniem TIK.

Dla uczniów organizujemy konkurs na film lub prezentację multimedialną na temat "Moja szkoła". Autorzy lub grupy uczniów swój link do utworzonych materiałów, będą mogli przesłać na adres dorota.deron@edusp4tbg.pl lub zgrane na pendrive, pozostawić u Reni Prygi w bibliotece. Prosimy wychowawców o zachęcenie uczniów do udziału w konkursie.

• Dni Bezpiecznego Internetu - relacja

• W dniach 7 - 10 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w działaniach z okazji Dni Bezpiecznego Internetu.  Poznawali niebezpieczeństwa, które obecnie stanowią zagrożenie w cyberprzestrzeni, uczyli się, w jaki sposób należy mądrze i rozważnie korzystać z Internetu oraz wzięli udział w lekcjach DBI prowadzonych online przez organizatorów i partnerów DBI od 7 lutego do końca marca 2023.

10 marca odbyło się uroczyste podsumowanie szkolnych działań. W trakcie spotkania uczniowie biorący udział w konkursach otrzymali wspaniałe nagrody książkowe, dyplomy i inne niespodzianki, które wręczał im Pan Dyrektor Grzegorz Kokoszka. Wszyscy podziwiali ciekawe prace zgromadzone na wspólnym Padlecie

Na zakończenie szkolnych działań odbył się quiz o tematyce DBI. Osobno rozwiązywali zadania uczniowie klas starszych i najmłodsi.

Organizatorki: Dorota Deroń i Renata Pryga

• Dzień Otwarty Szkoły - relacja

• W dniu 2 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Odwiedziło nas wielu  przedszkolaków i ich rodziców. Mieli możliwość poznać naszą placówkę, była okazja do rozmów oraz brali udział w aktywnościach przygotowanych przez nauczycieli  i starszych kolegów. Nasza szkoła zapewnia harmonię między nauką i pasją.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów, które rozpoczną się od 6 marca 2023 r. .