Cały samochód poduch, kołder i kocyków pełnych miłości powędrował do schroniska. Serdecznie dziękuję za okazane wsparcie.
Zapraszam kolejne szkoły do pomocy i wspólnej zabawy.
Pozdrawiam !!! Katarzyna Małecka
Cały samochód poduch, kołder i kocyków pełnych miłości powędrował do schroniska. Serdecznie dziękuję za okazane wsparcie.
Zapraszam kolejne szkoły do pomocy i wspólnej zabawy.
Pozdrawiam !!! Katarzyna Małecka
Zachęcamy wszystkie szkoły z Tarnobrzega i okolic do wzięcia udziału w wyzwaniu "10 skoków dla Machowiaków". Celem akcji jest zebranie najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierzaków i przekazanie ich do schroniska w Machowie.
Przy okazji zbiórki, uczniowie wraz z nauczycielami oraz Dyrekcją szkoły wykonują 10 skoków na skakance wymieniając najpotrzebniejsze rzeczy dla zwierzaków. Powodzenia w wyzwaniu. Podopieczni schroniska liczą na Waszą pomoc!!!
Pozdrawiam Katarzyna Małecka
Dziękuję serdecznie za dobre serca i udział w akcji "Mogę być Twój..." Karma już doręczona do schroniska!!!!
Główna nagroda trafiła w ręce drugoklasisty Wiktora Jakubowcza, a miś pocieszenia powędrował do Julii Żak z klasy 2B!
Pozdrawiam Katarzyna Małecka
W czwartek 21 grudnia klasa 5B i 4A zaprezentowały jasełka przygotowane pod opieką pani Barbary Stawarz, Anny Gurdak, oraz Natalii Sieniawskiej. Piękne tradycje bożonarodzeniowe przedstawione zostały z humorem i przeplatane pięknymi pastorałkami.
W dniu 29 listopada 2023 r. w naszej placówce, odbył się pierwszy „Dzień Tumbo” – święto słonika, który od 15 lat jest symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga (FDO Tumbo Pomaga), działającego przy Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku.
W Polsce co pół godziny dziecko zostaje osierocone przez jednego lub dwoje rodziców bądź rodzeństwo. Jest to problem ważny społecznie. Uważamy, że dzieci warto od najmłodszych lat uczyć rozmawiać o trudnych uczuciach związanych ze śmiercią.
„Dzień Tumbo” adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego celem – wsparcie nauczycieli w przygotowaniu dzieci i młodzieży do radzenia sobie z uczuciami związanymi ze śmiercią bliskiej osoby. Realizacja „Dnia Tumbo” daje możliwość poruszenia trudnego tematu śmierci w przystępny sposób.
W szkole odbyła się akcja informacyjna dotycząca możliwości pomocy psychologicznej, również w szkole, dla dzieci w żałobie. Przygotowana została gazetka poświęcona temu zagadnieniu, a w świetlicy odbyły się zajęcia. W trakcie zajęć p dyrektor Edyta Sztylko odczytała piękną bajkę pt. „Jesień liścia Jasia”, która stała się podstawą do rozważań o przemijaniu. Pani psycholog Karolina Chyła i pani pedagog Katarzyna Maszkowska poprowadziły dalszą część zajęć, rozmawiając o trudnych uczuciach, o sposobach pomocy innym i sobie w takiej sytuacji. Spotkanie zakończyło się rysowaniem słonika Tumbo, który jest symbolem akcji.
Pamiętajmy, tylko w bajkach dzieci radzą sobie same. Jeśli jesteś w takiej sytuacji pamiętaj pomoc uzyskasz:
* w szkole (pedagog, psycholog, wychowawca, ulubiony nauczyciel);
* w rodzinie (mama,tata, ciocia, dziadkowie, dalsi krewni);
* od przyjaciół;
* pod nr telefonu zaufania 116 111.
Jak od wielu lat, tak i w tym roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pluszowego Misia.
27 listopada wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły.
W bibliotece szkolnej odbyło się mierzenie pluszaków - największy i najmniejszy miś otrzymał paczkę czekoladowego ptasiego mleczka.
Najmniejszy miś miał 2 cm wzrostu i należał do Dominika Deca z klasy 2b.
Największy miś miał 184 cm, a jego właścicielem był Adam Durda z klasy 1c.
Na lekcjach uczniowie dowiadywali się o historii pluszowego misia, robili prace plastyczne i misiowe wafle. Dzieci bawiły się w quizy o bajkowych misiach, śpiewały i tańczyły misiowe piosenki. Zabawy było co niemiara.
Na zdjęciach uczniowie klasy 2c.
Po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Celem tej akcji było uświadomienie całej społeczności szkolnej, jak ważna jest życzliwość na co dzień, nie tylko od święta. Z tej okazji uczniowie z kl. 7a zorganizowali ,,Pocztę Życzliwości”. Każdy mógł napisać życzenia i pozdrowienia oraz miłe słowo dla wybranej osoby. Miłe kartki trafiły do adresatów umilając ten wyjątkowy dzień.
Udekorowany korytarz z cytatami o życzliwości i uprzejmości oraz rozmowy w klasach na ten temat przypomniały jak ważne jest każde miłe słowo i okazywanie szacunku wobec drugiej osoby.
Życzliwość kryje się w drobiazgach dnia codziennego. Nie kosztuje nas właściwie nic, a może działać cuda. Zwykły uśmiech, ciepłe słowo czy miły gest potrafią zmienić komuś dzień.
Pamiętajmy także, że dobro zawsze do nas wraca, a dzięki uprzejmości, sami stajemy się szczęśliwsi.
Już po raz drugi od września do listopada 2023 roku nasi uczniowie aktywnie włączyli się do akcji "Szkoły pełne talentów" zorganizowanej przez sklep Lidl.
Uczniowie i ich rodzice dokonując zakupów za określoną sumę musieli kupić 1 owoc lub warzywo i za to mogli otrzymać specjalny kupon tzw. Talenciak.
W szkole pojawiły się plakaty promujące akcję oraz specjalne pudełka do zbierania kuponów. Te kupony były przypisywane on-line szkole lub tradycyjnie rejestrowane. Zebraliśmy 657 Talenciaków.
Po zakończeniu akcji wymieniliśmy zebrane kupony na nagrody. W listopadzie 2023 roku dostaliśmy zamówione gry, które będą służyć nam na zajęciach.
Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i wszystkim innym osobom, którzy wzięli udział w akcji i oddali swoje kupony na naszą szkołę.
Katarzyna Maszkowska
W piątek,10 listopada odbył się kiermasz ciast, ciastek i gofrów pod hasłem: „Słodkości na Dzień Niepodległości”. Organizatorem kiermaszu byli uczniowie klasy 8a z wychowawczynią Dominiką Materkowską.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i przyczynili się do sukcesu przedsięwzięcia.
Aby uczcić Święto Narodowe obchodzone 11 listopada i uświadomić wszystkim, że nie zatrze się wśród nas znajomość ważnych dla Polski wydarzeń listopadowych, uczniowie klasy 7a pod opieką artystyczną nauczycieli Anny Kozłowskiej i Natalii Sieniawskiej przedstawili program pt. "Droga do niepodległości".
6 listopada obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Klasa 4a przygotowała prawdziwą bajkową ucztę: konkursy, quizy, zabawy, a nawet przedstawienie przygotowane wg opracowanego przez siebie scenariusza. Było wesoło, żywiołowo i kreatywnie.
Święto postaci z bajek obchodzili także uczniowie z klasy 2c. Zabawy było co niemiara.
27 października 2023 r. dzieci z klas pierwszych odwiedzili uczniowie klasy 8a, aby zapoznać ich z książką "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) " napisaną przez Justynę Bednarek.
Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań, a później odpowiadały na zadawane pytania starszych uczniów.
Pierwszaki w nagrodę otrzymywały cukierki.
26 października 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia.Dyrekcja szkoły, wychowawcy klas pierwszych, rodzice uczniów i zaproszeni goście przywitali pierwszoklasistów gromkimi brawami.
Po pasowaniu stali się już pełnoprawnymi uczniami i rozpoczęli swą pełną wyzwań, szkolną przygodę. Wszyscy radośnie świętowali w ten szczególny dzień. Uśmiechy, zabawy taneczne, pyszności i ścianka foto uatrakcyjniły uroczystość. Pan Sebastian Ciejka okazał się wspaniałym DJ, a zabawy taneczne po mistrzowsku poprowadzili uczniowie klas 7, będący członkami Samorządu Uczniowskiego.
Przybyli goście - wiceprzewodnicząca RM pani Bożena Kapuściak, była dyrektorka SP4 pani Marzena Jarecka – Grabias oraz rodzice uczniów - przekazali z tej okazji podarunki dla dzieci. Oficjalnie witamy naszych pierwszoklasistów w gronie uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu.
Gratulujemy!
Lekcje historii w dniu 25.10.2023, klasy ósme odrobiły w miejscu pamięci i muzeum Auschwitz - Birkenau, byłym niemieckim, nazistowskim obozie koncentracyjnym i obozie zagłady.
Zaduma i wzruszenie połączone z uświadomieniem sobie ogromu zbrodni - towarzyszyły każdemu.
Te lekcje na zawsze pozostaną w ich pamięci.
Nasza szkoła przystąpiła do akcji #zrobporzadekwszafie.
Akcja ma na celu zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia na istotę drugiego obiegu odzieży oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i ich rodziców, a także wspieranie osób z niepełnosprawnościami.
Zbieramy odzież używaną, zabawki i tekstylia. Ubrania, które nie są już nikomu potrzebne, posłużą innym. Pomóż nam tworzyć drugi obieg – z Tobą możemy więcej!
Za akcję odpowiedzialna jest pani Katarzyna Paluch- koordynator akcji oraz panie Martyna Rębisz i Marzena Pelc Napieracz.
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przygotowała klasa 5a pod opieką wychowawczyni Anny Cygan oraz pomocą Natalii Sieniawskiej.
W dniu 26.09.2023 r. odbył się IX Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych, w którym uczestniczyła grupa mediatorów rówieśniczych z naszej szkoły. W Kongresie wzięło udział ponad 300 osób z 53 szkól z Podkarpacia. Kongres odbył się w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamieniu. Został zorganizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie i Podkarpackie Centrum Mediacji przy współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych. Celem Kongresu była prezentacja metod rozwiązywania sporów, wyposażenie mediatorów szkolnych i rówieśniczych w wiedzę na temat alternatywnych sposobów rozwiązywania konfliktów oraz integracja środowiska mediatorów rówieśniczych. Szkolni mediatorzy mieli okazję zobaczyć symulację mediacji rówieśniczej. Uczestniczyli w warsztatach doskonalących umiejętności komunikacyjne. Udział w warsztatach pozwolił uczniom na poznanie metod pomocnych w rozwiązywaniu sporów, wejście w rolę mediatora i próbę swoich sił w rozwiązywaniu konfliktu.
Konflikty są czymś nieuniknionym. Mogą dotyczyć relacji między uczniami, ale również na linii uczeń- nauczyciel albo nauczyciel – rodzic. Ważne jest, aby taki spór umieć rozwiązać już w początkowej fazie. Dzięki mediacji można na trwałe zażegnać konflikt. Mediacje mają moc! Pomagają w budowaniu prawidłowych relacji, aby atmosfera w szkole była przyjazna i dająca poczucie bezpieczeństwa.
Powered by aSc EduPage